اخبار و مقالات, خدمات

اجاره جرثقیل ساختمانی

اجاره جرثقیل ساختمانی

آیا با هزینه و نحوه برای اجاره جرثقیل ساختمانی آشنا هستید و می دانید که لزوم رعایت نکات ایمنی در حین انجام عملیات جابجایی اشیا و اجسام سنگین تا چه اندازه اهمیت دارد؟ امروزه انواع جرثقیل برای استفاده در کاربری های مختلف در بازار داخل کشور و در شهرهای بزرگ مانند تهران وجود دارند و برای همین است که هر یک از شهروندان در صورت نیاز به راحتی می توانند یکی از این تجهیزات را برای جا به جا نمودن اشیا سنگین و یا استفاده در پروژه های ساختمانی و عمرانی اجاره کنند.

یکی از این کاربری های مهمی که نیاز فراوانی به اجاره این تجهیزات دارد، صنعت ساختمان سازی است که به طور حتم بدون استفاده از جرثقیل فلج می شود. برای همین است که بخش مهمی از تقاضا برای اجاره جرثقیل در تهران از سوی افراد و شرکت های در حال اجرای پروژه های مسکونی و تجاری در سطح کشور می باشد.

با این وجود در صورت نیاز به اجاره این تجهیزات لزوم توجه به نکات ایمنی را در زمان اجاره و در حین کار با جرثقیل در طول پروژه هرگز نباید نادیده گرفت. اگر چه اپراتور یا راننده جرثقیل می تواند با توجه به تجربه خود به مدیریت کامل حمل و جابجایی مصالح ساختمانی و انواع ماشین آلات و تجهیزات در شرایط سخت بپردازد، اما به عنوان یک اجاره گیرنده در تهران یا هر یک از نقاط کشور باید به رعایت نکات امینی توجه ویژه داشته باشید.

اجاره جرثقیل ساختمانی در تهران

شاید به خوبی بدانید که ابزار و مصالح مورد استفاده برای ساخت انواع ساختمان در گذشته و امروز تفاوت بسیار زیادی کرده است. به گونه ای که در حال حاضر به جای خشت یا چوب در ساخت منازل از بتن و آهن آلات مانند انواع تیرآهن و شمش فولادی استفاده می شود.

برای همین است که در گذشته امکان ساخت منازل و انواع ساختمان با استفاده از نیروی دست وجود داشت که این امر بیشتر به دلیل سبک بودن مصالح مورد استفاده و محدود بودن تعداد طبقات منازل و ساختمانها در گذشته بود.

اجاره جرثقیل ساختمانی در تهران

اجاره جرثقیل ساختمانی در تهران

اما امروزه با توجه به پیشرفت بسیار زیادی که در صنعت ساختمان صورت گرفته است ساخت برج های مسکونی و ساختمان های چند طبقه در شهرهای بزرگ مانند تهران و اصفهان یا تبریز و هر یک از شهرهای درای جمعیت بالای چند صد هزار نفر در کشور امری اجتناب ناپذیر است.

برای همین است که لازم است انواع مصالح ساختمانی و یا تجهیزات در ارتفاعات مختلف یا در اطراف اجرای پروژه های ساختمانی جا به جا شوند. به طور حتم استفاده از نیروی دست برای انتقال مصالح سنگین و مدیریت این پروژه ها ممکن نیست و نیاز به استفاده از جرثقیل برای پیشبرد عملیات عمرانی خواهد بود.

به همین دلیل است که بسیاری از شرکت های ساختمانی و یا افرادی که قصد ساخت واحدهای تجاری و مسکونی را دارند نیاز به اجاره جرثقیل ساختمانی برای اتمام عملیات ساخت این واحدها خواهند داشت. پس به طور کلی نمی توان اهمیت ارائه خدمات اجاره جرثقیل برای استفاده در پروژه های ساختمانی را نادیده گرفت.

بیشتر بخوانید: اجاره جرثقیل در شرق تهران

نحوه اجاره جرثقیل ساختمانی

آیا به نظر شما اجاره جرثقیل در تهران نیاز به تلاش و جستجوی فراوان دارد؟

در پاسخ باید گفت که خوشبختانه به راحتی می توانید این تجهیزات را برای اجاره پیدا کنید. به طور حتم با توجه به تعدد کاربردهایی که این تجهیزات دارند و علاوه بر این به دلیل حجم بالایی پروژه های مسکونی در حال اجرا در پایتخت و کلیه شهرهای بزرگ کشور می توانید موفق به اجاره جرثقیل ساختمانی در هر یک از شهرهای بزرگ کشور شوید.

در تهران نیز دفاتر ارائه دهنده خدمات کرایه جرثقیل می توانند به همشهریان محترم و شرکت های فعال در حوزه ساخت واحدهای مسکونی و تجاری تجهیزات مورد نیاز آن ها را اجاره دهند. به این منظور لازم است مشخصات پروژه ساختمانی خود و نیاز به جرثقیل را به اطلاع این کارشناسان حاضر در دفاتر برسانید تا راهنمایی های لازم را در اختیار شما قرار دهند.

نحوه اجاره جرثقیل ساختمانی

نحوه اجاره جرثقیل ساختمانی

البته به طور حتم شرکت هایی که در حوزه ساخت و ساز در شهرهای بزرگی مانند تهران در حال فعالیت هستند به خوبی می دانند که چه نوع جرثقیلی برای کاربری مد نظر آن ها مناسب است و علاوه بر این با بهترین شرکت های ارائه دهنده خدمات اجاره جرثقیل آشنایی کامل دارند. برای همین است که به راحتی ضمن عقد قراداد با این شرکت ها و یا دفاتر اجاره دهنده جرثقیل امکان برخورداری از این تجهیزات را برای پیشبرد واحدهای مسکونی و پروژه های ساختمانی خواهند داشت.

بیشتر بخوانید: اجاره جرثقیل شبانه روزی در تهران

نکات ایمنی اجاره جرثقیل ساختمانی

یکی از نکات مهمی که به عنوان یک فرد متقاضی اجاره جرثقیل ساختمانی باید به آن توجه داشته باشید در لزوم توجه به رعایت نکات ایمنی در محل کار جرثقیل است که به طور حتم باعث کاهش خطرات ناشی از فعالیت ماشین آلات سنگین در محل اجرای پروژه های ساختمانی خواهد شد.

اگر چه همان طور که گفته شد راننده یا اپراتور به رعایت این نکات به طور معمول توجه می کند، اما به طور حتم لازم است که تمهیداتی در این زمینه اندیشیده شود که از جمله آن ها توجه به مسدود کردن راه های منتهی به محل کار جرثقیل برای عدم عبور شهروندان می باشد.

این امر می تواند نیاز به هماهنگی با مراجع ذی ربط مانند راهنمایی و رانندگی داشته باشد و برای همین است که به خصوص در کلان شهرهایی مانند تهران (که امکان عبور افراد از محل اجرای پروژه های مسکونی و تجاری وجود دارد) باید اهمیت ویژه به آن داد.

نکات ایمنی اجاره جرثقیل ساختمانی

نکات ایمنی اجاره جرثقیل ساختمانی

هزینه اجاره جرثقیل ساختمانی

به طور حتم در صورت نیاز به اجاره این تجهیزات به خوبی می دانید که قیمت خرید یک جرثقیل با توان باربرداری بالا که برای پروژه های ساختمانی به کار می رود می تواند میلیاردها تومان باشد و برای همین است که هزینه اجاره این تجهیزات می تواند عدد قابل ملاحظه ای باشد. با این وجود هزینه اجاره این دستگاه به طور معمول با توجه به نرخ مصوب صورت می پذیرد و برای همین نیازی به نگرانی در این مورد برای شهروندان و شرکت هایی که به دنبال اجاره جرثقیل ساختمانی هستند وجود ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.