خدمات, اخبار و مقالات

اجاره جرثقیل سبد دار

اجاره جرثقیل سبد دار

آیا به دنبال اجاره جرثقیل سبد دار برای بلند کردن تجهیزات و یا نفرات به ارتفاع های بلند هستید؟ در این صورت آیا می دانید که انواع جرثقیل که دارای سبد یا کابین هستند می توانند تا ارتفاع های مشخصی را پوشش داده و هر یک برای کاربری های خاص استفاده می شوند.

جرثقیل هایی که دارای سبد یا کابین هستند در شهرهای مختلف و از جمله در تهران بزرگ برای اجاره به منظور استفاده در کاربردهای مختلف وجود دارند. این تجهیزات ممکن است که به صورت متحرک بر روی انواع وسیله نقلیه مانند نیسان یا کامیون و سایر وسایل نقلیه نصب شده باشند و امکان دست یابی به ارتفاع های مشخص را فراهم کنند.

شاید تا به حال این جرثقیل ها را در خیابان ها و یا معابر دیده باشید که توسط کارکنان اداره برق و یا کارکنان مخابرات برای تعمیر خطوط انتقال برق و خطوط مخابرات یا به منظور نصب تجهیزات جدید به کار می روند. برای همین می دانید که امکان استفاده از این تجهیزات برای دسترسی به دکل های بلند و تیرهای برق یا هر گونه وسایل و تجهیز خاصی که در ارتفاع های بلند قرار داشته باشد وجود دارد.

لازم به ذکر است که ممکن است بسیاری از شرکت ها و ادارات این دستگاه ها را برای کاربردهای روزمره مانند تعمیر خطوط انتقال برق و ارائه خدمات مخابراتی خریداری کرده باشند و برای همین نیازی به کرایه این تجهیزات نداشته باشند. اما به طور حتم اگر نیاز شما برای مدت زمان محدود باشد خرید این تجهیزات به صرفه نیست و بهترین راه برای برخورداری از مزایای این تجهیزات، کرایه جرثقیل سبد دار خواهد بود.

کسب اطلاعات بیشتر: اجاره جرثقیل سنگین

ظرفیت جرثقیل سبد دار

این سبد و یا کابین ها هستند که می توانند امکان بالا بردن یک یا چند نفر یا تجهیزات خاصی را فراهم کنند. برای همین یکی از مهم ترین نکاتی که باید در زمان نیاز به اجاره جرثقیل سبد دار در ذهن داشته باشید، ظرفیت هر یک از آن ها می باشد. به طور حتم سبدها و یا کابین های کوچک تنها امکان حمل و بالا بردن یک نفر را خواهند داشت و در صورت نیاز به حمل تجهیزات و یا نفرات بیشتر باید کابین ها و سبد های بزرگ تری را بر روی دستگاه نصب کرده باشید.

همچنین در صورت بالا بودن وزن تجهیزات باید تمهیدات ویژه ای اندیشیده شود و از ماشین های دارای توان و نیرو محرکه بیشتر برای بالا بردن اجسام و تجهیزات استفاده شود. لازم به ذکر است که به طور معمول جرثقیل های یک نفره تا ارتفاع ده متر بالا می روند و در صورت افزایش تعداد نفرات برای مثال برای کابین های دو نفره ممکن است که تا ارتفاع 12 متر نیز قابل دسترسی باشد. البته نمونه هایی از جرثقیل یا بالابر نیز وجود دارد که تا ارتفاع های بیشتری را پوشش می دهد.

اجاره جرثقیل سبد دار

اجاره جرثقیل سبد دار

توصیه می شود در صورت نیاز به اجاره جرثقیل سبد دار بهتر است که در مورد ظرفیت هر یک از آن ها با دفاتر کرایه دهنده این تجهیزات و یا شرکت های اجاره دهنده جرثقیل سبد دار مشورت کنید تا اطلاعات بیشتری در مورد ظرفیت آن ها در اختیار شما قرار دهند.

کسب اطلاعات بیشتر: اجاره جرثقیل ساختمانی

ارتفاع قابل دسترسی پس از اجاره جرثقیل سبد دار چند متر است؟

در بخش قبل در مورد ظرفیت هر یک از کابین هایی که در انواع جرثقیل سبد دار وجود دارد نکاتی بیان شد. اما به طو حتم ارتفاع قابل دسترسی نیز که به طور معمول بیش از 10 متر است و به آن اشاره کردیم بسیار مهم است.

این مولفه وابسته به ارتفاع دکل می باشد که می تواند امکان دسترسی به نقاط بالاتر را فراهم کند. اما به طور کلی باید توجه داشته باشید که استفاده از نیسان برای ارتفاع های بلند مناسب نیست و به این منظور باید از سایر وسایل نقلیه مانند کامیون و یا خاور استفاده شود که امکان دسترسی به ارتفاعات بالاتر را بهتر فراهم می کنند. در موارد خاص نیز جرثقیل برجی نیاز است.

اما نکته مهم دیگری که باید به آن اشاره شود در کاربردهایی است که ممکن است هر یک از شهروندان برای رفع آن ها نیاز به اجاره جرثقیل سبد دار داشته باشند. در ادامه این کاربردها به طور خلاصه مورد بررسی قرار خواهند گرفت.

کسب اطلاعات بیشتر: اجاره جرثقیل 40 تن

کاربرد جرثقیل سبددار

برپایی چادر و خیمه

شاید برای شما کمی جالب باشد که می توان با استفاده از جرثقیل سبد دار موفق به برپایی خیمه های بزرگ و انواع چادر شد که برای مثال در نمایشگاه های فصلی و یا فستیوال ها به وفور استفاده می شوند. برای همین است که بخشی از نیاز جامعه به اجاره جرثقیل سبد دار به منظور برپایی این چادرها با نصب عمود و یا پیش بینی تمهیدات لازم می باشد. به عنوان یک مثال دیگر می توان به چادرهایی که در بخش هایی از کشور برای مراسمات و یا جشن عروسی بر پا می شوند اشاره کرد.

تعمیر سقف در ارتفاع بلند

یکی دیگر از کاربردهایی که جرثقیل های سبد دار می توانند بسیار کمک کننده باشند، در زمان نیاز به تعمیر سقف های دارای ارتفاع بلند می باشد که با اجاره جرثقیل سبد دار و استفاده از آن می توان به طور قابل ملاحظه ای باعث افزایش ایمنی کارگران شد. زیرا که تجهیزات معمولی مانند چهار پایه می توانند برای ارتفاع های بلند در صورت بزور هر گونه لغزش بسیار خطرناک باشند. این در حالی است که با استفاده از سبد می توان نفرات را برای تعمیر سقف با هر گونه تجهیزات در ارتفاع های بلند حمل کرده و با ایمنی کامل شاهد تعمیر و رفع عیب بخش های آسیب دیده بود.

نمای ساختمان

یکی دیگر از کاربردهایی که ممکن است شهروندان نیاز به جرثقیل سبد دار داشته باشند در زمان نیاز به تعمیر بخش های آسیب دیده نمای ساختمان می باشد. در این کاربرد نیز به طور حتم می توان با استفاده از سبد یا کابین با ایمنی بسیار بیشتری موفق به رفع عیوب ظاهری در نمای ساختمان شد. با این کار نیازی به داربست و یا سایر تجهیزات برای رفع عیوب جزئی وجود نخواهد داشت و شاید صرفه جویی قابل توجهی در هزینه ها نیز بشود. به خصوص که نصب داربست می تواند نیاز به زمان زیادی داشته باشد و برای همین در برخی از کاربردها اصلا به صرف محسوب نمی شود.

پروژه های عمرانی

در پروژه های عمرانی نیز ممکن است که در بسیاری از کاربردها نیاز به جرثقیل برای دست یافتن به ارتفاع های بلند به طور موقت باشد. در این مواقع می توان به راحتی با این تجهیزات موفق به بلند کردن تجهیزات و یا نفرات به ارتفاع مطلوب شد.

اجاره جرثقیل سبد دار

اجاره جرثقیل سبد دار

نصب دوربین مداربسته

یکی دیگر از کاربردهایی که به طور گسترده نیاز به استفاده از جرثقیل یا بالابر دارد هنگام نیاز به نصب دوربین مداربسته در ساختمان و یا در مکان های عمومی می باشد. با توجه به این که در بسیاری از موارد ممکن است این تجهیزات باید در ارتفاع های بلند نصب شوند، لزوم استفاده از جرثقیل را هرگز نمی توان نادیده گرفت.

نصب چراغ و کابل کشی

همان طور که اشاره شد نصب چراغ و کابل کشی یکی دیگر از کاربردهایی است که باعث شده است بسیاری از مردم و علاوه بر این کارکنان اداره برق نیاز به استفاده از جرثقیل سبد دار داشته باشند.

سوله ها و کارخانجات

سوله ها و کارخانجات با توجه به این که سقف هایی با ارتفاع بسیار بلند دارند از جمله مکان هایی هستند که نیاز مبرم به استفاده از تجهیزات مختلف برای دسترسی به ارتفاع های بیش از ده متر دارند. برای همین است که شاید بخش مهمی از تقاضا برای اجاره جرثقیل سبد دار و یا کابین دار برای رفع نیازهای صاحبان صنایع و دارندگان انواع سوله و انبار باشد.

در تهران نیز این سوله ها و انبارها در اکثر موارد با استفاده از جرثقیل سبد دار امکان دسترسی به ارتفاع های بلند را خواهند داشت و برای همین است ممکن است به صورت ساعتی و یا روزانه برای حل مشکلات جزئی و موقت به وجود آمده در انبار و سوله نیاز به اجاره جرثقیل سبد دار داشته باشند.

کسب اطلاعات بیشتر: اجاره جرثقیل 30 تن

اجاره انواع جرثقیل سبد دار

به طور حتم با توجه به تنوع کاربردهایی که انواع جرثقیل سبد دار در مکان های مختلف مانند مکان های مسکونی یا واحدهای تولیدی دارند، نیاز به جرثقیل یا بالابر می باشد. برای همین است که در حال حاضر شاهد فعالیت انواع جرثقیل ساده که بر روی نیسان و خاور قابل نصب هستند می باشیم.

علاوه بر این بخش مهمی از جرثقیل های بازویی و سیار امکان ارائه این خدمات به شهروندان محترم و افراد حقیقی و حقوقی یا واحدهای تولیدی را دارند. در پروژه های عمرانی نیز امکان استفاده از این تجهیزات وجود دارد. لازم به ذکر است که جرثقیل های برجی یا تاورکرین نیز می توانند در برخی از کاربردها بسیار سودمند واقع شوند.

برای همین است که توصیه می شود در صورت نیاز به اجاره جرثقیل و انتخاب بهترین تجهیزات حتما با شرکت ها و یا دفاتر ارائه دهنده خدمات اجاره جرثقیل مشورت کنید تا اطلاعات جامع تری در مورد هر یک از این تجهیزات و کاربرد آن ها در اختیار شما قرار دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.