خدمات, اخبار و مقالات

اجاره جرثقیل 40 تن

اجاره جرثقیل 40 تن

آیا می دانید برای چه کابردهایی نیاز به اجاره جرثقیل 40 تن است و هزینه اجاره این دستگاه برای استفاده از آن در پروژه های ساختمانی چقدر است؟ جرثقیل 40 تن می تواند برای انجام امور سنگین و به خصوص برای بالا بردن اجسام دارای وزن بالا در ارتفاع بلند مورد استفاده قرار گیرد. برای اجاره جرثقیل در تهران کلیک کنید.

این دستگاه ها از نیروی هیدرولیکی برای جابجایی بارها و اشیای مختلف استفاده می کنند و در زمره جرثقیل های دکل بلند قرار می گیرند. نیروی لازم در این دستگاه با استفاده از یک موتور دیزلی تامین می شود و با استفاده از این نیرو محرکه و گشتاور خود در کاربردهای سخت امکان پیشبرد پروژه های مختلف را فراهم می کند. این دستگاه می تواند با استفاده از نیروی هیدرولیکی تولید شده توسط موتور حول محور خود بچرخد و برای همین به منظور انتقال مصالح در پروژه های مسکونی و برای ساخت برج های چند طبقه می تواند گزینه بسیار مناسبی برای اجاره باشد.

کسب اطلاعات بیشتر: اجاره جرثقیل 30 تن

چرا شرکت های ساختمانی نیاز به اجاره جرثقیل 40 تن دارند؟

شاید بسیاری از شرکت های ساختمانی نیاز به استفاده از انواع تجهیزات و ماشین آلات سنگین و از جمله اجاره جرثقیل 40 تن برای پیشبرد پروسه تکمیل پروژه های ساختمانی داشته باشند.

اما چرا این شرکت ها اقدام به خرید این تجهیزات نمی کنند؟

خرید جرثقیل 40 تن با توجه به قیمت خرید بالای آن و هزینه های نگهداری برای بسیاری از این شرکت ها به صرفه نیست. برای همین است که به جای خرید جرثقیل تلاش می کنند بهترین شرکت های کرایه دهنده این تجهیزات را برای اجاره جرثقیل در تهران یا شهرستان ها پیدا کنند.

لازم به ذکر است دلیل مهم دیگر نیاز به یک اپراتور مجرب برای هدایت دستگاه است که به طور حتم نیاز به حقوق و مزایا دارد. برای همین برای یک شرکت ساختمانی که برای مدت محدودی نیاز به استفاده از این تجهیزات دارد خرید آن ها به صرفه نیست و گزینه های به صرفه تر با کرایه پروژه ای جرثقیل 40 تن وجود دارد.

دلایل نیاز به اجاره جرثقیل 40 تن

استفاده از این دستگاه برای کاربردهای متعددی امکان پذیر است. در کلیه این کاربردها نیاز به گشتاور بالای موتور و یا توان باربرداری سنگین آن است و برای همین استفاده از جرثقیل های دارای توان باربرداری کم و فاقد گشتاور لازم ممکن نیست.

انتقال انواع کانکس، آهن آلات و ماشین آلات

یکی از کاربردهایی که در آن ممکن است نیاز به اجاره جرثقیل 40 تن باشد برای انتقال کانکس های سنگین می باشد که وزن بالای چند تن دارند. البته جابجایی انواع کانتینر نیز که تناژ بالایی دارند با استفاده از این دستگاه ممکن است.

کسب اطلاعات بیشتر: اجاره جرثقیل 35 تن

استفاده از جرثقیل 40 تن در پروژه های ساختمانی

در پروژه های ساختمانی می توان با اجاره جرثقیل 40 تن از آن برای تخلیه یا بارگیری انواع مصالح ساختمانی استفاده کرد. بالا بردن آهن آلات به طبقات مختلف واحدهای مسکونی در حال ساخت نیز یکی از کاربردهای متداول قابل ذکر است.

در هر یک از این کاربردها باید توجه داشته باشید که کیفیت قلاب و اتصالات آن در دکل جرثقیل به دلیل وزن بالایی که باید تحمل کند بسیار مهم است. برای همین است که باید از کیفیت این قطعات و اجزایی که نیروی لازم را برای انتقال و جابجایی بار فراهم می کنند مطمئن شوید.

لازم به ذکر است که شرکت ارائه دهنده خدمات اجاره جرثقیل 40 تن به شهروندان و شرکت های خصوصی و دولتی و شرکت بیمه طرف قرارداد به طور معمول متعهد می شود که در صورت بروز هر گونه مشکل در ارائه خدمات و وارد شدن خسارت در طول پروژه با توجه به تعهدات مندرج در بیمه نامه اقدام به پرداخت خسارات وارده بنماید.

به طور حتم با توجه به لزوم پیشبرد ایمن کارها در محیط استفاده از جرثقیل باید به مشخصات دکل و کلیه اجزای ان توجه شود و با توجه به این اجزا مشخص شود که امکان حمل بار با چه وزن و تا چه ارتفاعی ممکن است.

زیرا که ممکن است با افزایش ارتفاع بارگیری دکل حداکثر وزن باری که امکان انتقال آن با دستگاه وجود دارد کاهش یابد. برای اطلاع کامل از مشخصات دکل و بار قابل حمل با آن می توانید از جدول بار جرثقیل 40 تن استفاده کنید.

البته به طور معمول شرکت اجاره دهنده و اپراتور به این نکات توجه دارند و برای همین شاید مهم ترین فاکتوری که برای اجاره گیرنده مهم باشد هزینه اجاره جرثقیل 40 تن باشد که باید ضمن انجام مذاکره و به طور توافقی با توجه به نرخ های مصوب پرداخت شود.

کسب اطلاعات بیشتر: اجاره جرثقیل 20 تن

نکات فنی برای اجاره جرثقیل 40 تن

لازم به ذکر است که نکات فنی متعددی هستند که برای استفاده از این تجهیزات (به دلیل توان بالایی که این تجهیزات دارند و بارهای سنگینی که باید جابجا کنند)، باید در نظر گرفته شوند. برای مثال عدم دارا بودن نقص فنی و مهارت بالای اپراتور از جمله مهم ترین نکاتی است که شرکت های اجاره دهنده این تجهیزات باید به آن توجه کنند.

علاوه بر این باید به درجه سختی زمین یا محیطی که جرثقیل در آن برای انجام کار و جابجایی اجسام مورد استفاده قرار می گیرد باید در حد مطلوب باشد. شاید آشنایی با این نکات برای اجاره گیرنده چندان ضروری نباشد، اما اپراتور و شرکت های ارائه دهنده خدمات برای بالا بردن اعتبار خود و کاهش ریسک های انجام عملیات در حین کار با جرثقیل باید به کلیه نکات فنی توجه داشته باشند.

به این منظور برای کاهش بروز هر گونه خطر برای افراد و تجهیزات و حتی عابران، لازم است مجوزهای قانونی از مراجع ذیصلاح برای فعالیت جرثقیل گرفته شود و ایمنی محیط کار با رعایت مواردی مانند مسدود کردن محدوده کار جرثقیل به منظور پیشگیری از بروز هر گونه حادثه ناخواسته انجام گردد. حتی لازم است در حین کار با جرثقیل مکان های عمومی در نزدیکی محدوده کار مسدود شوند تا اتفاق خاصی برای شهروندان نیافتد.

در این مواقع باید به اداره راهنمایی و رانندگی به منظور اطلاع رسانی در مورد انجام پروژه ساختمانی و نیاز به اجاره جرثقیل انجام شود تا پیش بینی های لازم با سد معابر عمومی و دریافت مجوز کار با جرثقیل گرفته شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.