بلاگ

اجاره جرثقیل 20 تن

اجاره جرثقیل 20 تن

آیا با مشخصات فنی، هزینه لازم برای اجاره و نکات مهم برای اجاره جرثقیل 20 تن آشنا هستید؟

با اجاره جرثقیل 20 تن می توان از آن در کاربردهای متعددی بهره برد. این ماشین می تواند در ارتفاع ها و وزن های مختلف به حمل انواع کالاها و تجهیزات با حجم های متنوع بپردازد. به خصوص هنگامی که انجام امور ساختمانی و پیشبرد پروژه با جرثقیل های کوچک تر (که دارای توان باربرداری 5، 10 و … تن هستند) امکان پذیر نیست، با اجاره جرثقیل 20 تن می توان نیازهای پروژه های عمرانی، اجرایی و … را برطرف نمود.

روش های اجاره جرثقیل 20 تن چیست؟؟

به عنوان یک شهروند، کارفرما و یا مجری پروژه می توانید برای اجرای پروژه های خود به اجاره جرثقیل 20 تن به روش های مختلف بنمایید.

این روش ها عبارت هستند از:

اجاره این ماشین می تواند با توجه به شرایط کاری و توافق های صورت گرفته انجام شود. البته گزینه های دیگری برای اجاره وجود دارند که از جمله می توان به امکان اجاره جرثقیل 5 تن و جرثقیل 35 تن با توان های کمتر و بیشتر از 20 تن اشاره کرد. اما در این متن تاکید ما بر روی کاربردها، مزایا و نحوه اجاره انواع جرثقیل 20 تن خواهد بود.

در چه کاربردهایی نیاز به اجاره جرثقیل 20 تن می باشد؟

از جرثقیل های دارای توان باربرداری 20 تن می توان در رنج گسترده ای از کاربردها قابل استفاده هستند. تعدادی از آن ها در زیر مورد اشاره قرار گرفته اند:

1.پروژه های ساختمانی

با توجه به این که جرثقیل 20 تن در ارتفاعات مختلف قابل استفاده است. همچنین با توجه به امکان استفاده از آن در تناژهای مختلف، تنوع پروژه های ساختمانی که امکان استفاده از این ماشین وجود دارد بالا است. برای همین ممکن است زمان و نحوه اجاره جرثقیل از کاربردی به کاربرد دیگر کاملا متفاوت باشد.

2.پروژه های عمرانی

با اجاره جرثقیل 20 تن می توان از آن در پروژه های عمرانی استفاده کرد. رنج گسترده ای از کاربردها هستند که در اجرای این پروژه ها به منظور تکمیل یا پیشبرد پروژه های عمرانی امکان استفاده از جرثقیل 20 تن وجود دارد.

3.جابجایی ماشین آلات سنگین

ماشین آلات سنگین که دارای وزن های بالای چندین تن هستند و امکان حمل آن ها با جرثقیل های دارای توان 5، 10 و یا 15 تن وجود ندارد را می توان با اجاره جرثقیل 20 تن حمل کرد. البته شایر امکان استفاده از جرثقیله ای دارای توان بالاتر نیز ممکن باشد، اما در صورتی که امکان حمل ماشین آلات با جرثقیل هایی که دارای ظرفیت 20 تن هستند وجود داشته باشد، به نظر می رسد که گزینه بسیار مناسب تری در مقایسه با جرثقیل های 30 و 35 تنی می باشند. زیرا که هزینه اجاره آن کمتر خواهد بود.

اهمیت برآورد شرایط کاری هنگام اجاره جرثقیل

در صورتی که نیاز به اجاره جرثقیل 20 تن دارید، حتما با برآورد دقیق از شرایط نسبت به انجام آن اقدام کنید. روشن است که اجاره جرثقیل با توان باربرداری کمتر از حد مورد نیاز پاسخگوی نیاز شما نخواهد بود و حتی ممکن است در پیشبرد پروژه اختلالات جدی ایجاد کند.

در عین حال به خاطر داشته باشید که اجاره جرثقیل با توان و ظرفیت بیش از حد مورد نیاز تنها باعث افزایش هزینه های اجاره ماشین آلات خواهد شد. زیرا با افزایش توان جرثقیل هزینه اجاره آن (به صورت ساعتی، روزانه، پروژه محور و …) افزایش خواهد یافت.

اجاره انواع جرثقیل 20 تن

نکته مهم دیگری که باید به آن اشاره شود در انواع جرثقیل با ظرفیت 20 تن است.

در صورتی که قصد اجاره جرثقیل 20 تن در تهران یا هر نقطه ای از ایران را داشته باشید، به طور کلی می توان چند گزینه را مورد اشاره قرار داد که عبارت هستند از:

  • جرثقیل کفی دار 20 تن
  • جرثقیل دکل بلند 20 تن
  • جرثقیل دارای کابین

اگر چه همه جرثقیله ای 20 تن دارای ظرفیت و توان یکسانی هستند، اما استفاده از دکل بلند، کفی و یا سایر تجهیزات جانبی می تواند امکان استفاده از آن ها را در کاربردهای خاص فراهم کند.

اجاره جرثقیل دکل بلند 20 تن

یک جرثقیل دکل بلند برای استفاده در کاربردهایی که نیاز به دست یابی به ارتفاعات بالاتر است گزینه مناسب تری است. این ویژگی به خصوص در فعالیت های عمرانی برای ساختمان های چند طبقه با ارتفاع بالاتر مهم است.

بسیاری از کارفرماها با اجاره جرثقیل دکل بلند 20 تن، سعی در استفاده حداکثری از توان و قابلیت های آن در حمل بار در ارتفاعات بالاتر دارند.

اجاره جرثقیل کفی دار 20 تن

امکان حمل و نقل انواع بار، تجهیزات و ماشین آلات یا وسایل نقلیه در جاده ها با اجاره جرثقیل 20 تن کفی دار باعث گسترش استفاده از آن در این کاربری ها شده است.

این ماشین ها با کفی خود کارآمدی بسیار زیادی در این کاربری ها دارند و برای همین بیشتر مورد توجه قرار می گیرند.

اجاره جرثقیل دارای کابین

اجاره یک جرثقیل دارای کابین امکان حمل مجریان، مهندسان یا سیستم ها و تجهیزات مختلف را توسط ماموران در کاربری های خاص فراهم می کند.

چند نکته مهم در ارتباط با در اجاره جرثقیل 20 تن

جرثقیل 20 تن نیز مانند سایر ماشین آلات و وسایل نقلیه نیاز به راننده و کارکنانی دارد که توان کار ایمن با آن را داشته باشند. این نکته بسیار مهمی است که هنگام نیاز به اجاره جرثقیل 20 تن باید به آن توجه کنید.

دارا بودن سطح سلامت قابل قبول از نظر جسمی یکی از ملزومات مدیریت این ماشین به منظور حمل بار، کالا و یا سایر تجهیزات در حین انجام پروژه های کوچک و بزرگ می باشد.

“گذراندن آموزش های لازم برای استفاده از یک جرثقیل 20 تن به منظور تشخیص فواصل، ارتفاعات و مدیریت حمل یکی از ملزومات ضروری برای پیشبرد کارها می باشد.”

انواع جرثقیل (به عنوان یک ماشین) دارای عناصر و بخش های مختلفی مانند موتور، ترمز، المان های کنترل کننده و .. هستند.

این تبحر راننده است که امکان استفاده بهینه از این ماشین را فراهم خواهد کرد. به این منظور مجوزهای لازم باید کسب شده باشد. علاوه بر این ممکن است بر حسب مورد تسلط کافی بر ترتیب باربرداری و مدیریت جرثقیل لازم است.

در بعضی از کاربری ها نیاز به نصب و آشنایی با ابزار و یا تجهیزات می باشد. در این کاربری ها نیز اپراتور باید توان کافی در مدیریت پروژه ها را داشته باشد.

برای همین است که تاکید می کنیم:

اگر قصد دارید با اجاره جرثقیل 20 تن به رفع نیازهای خود در کاربری های خاص بپردازید، ابتدا از توان اپراتور و تخصص او اطمینان حاصل کنید. به خصوص در کاربری های حساس توجه به این امر از اهمیت ویژه ای برخوردار خواهد بود.

مشخصات فیزیکی یا فنی انواع جرثقیل 20 تن چه تفاوتی دارد؟

اگر قصد اجاره جرثقیل 20 تن را دارید، ممکن است توجه به مشخصات فیزیکی آن مهم باشد. به طور کلی این ماشین ها دارای 4 ثابت کننده هستند. 3 بوم و زاویه دوران 360 درجه یا گشتاور 70 هزار کیلوگرم متر نیز از جمله مشخصات فنی این ماشین ها است.

در کاربردهای خاص مشخصات دیگری نیز هستند که ممکن است مورد توجه قرار گیرند. اما به طور معمول کارفرما نیاز به توجه ویژه به همه این مشخصات ندارد. زیرا که این اپراتور و مجریان هستند که باید نسبت به مناسب بودن جرثقیل 20 تن برای انجام کاربری مربوطه آگاهی داشته و امکان کنترل و استفاده از جرثقیل در کاربری مدنظر را داشته باشد.

هنگام استفاده از جرثقیل 20 تن توجه به وزن قابل حمل در حالت های حرکت و چرخش ممکن خواهد بود که با توجه به شعاع کاری یا حداکثر طول بوم امکان ارتقا ایمنی در حین کار را افزایش خواهد داد.

این عوامل باعث می شوند که نیاز به اپراتور مجرب برای استفاده از جرثقیل به منظور افزایش سطح ایمنی در محیط های کاری دوچندان شود.

لازم به ذکر است جدول بار می تواند کمک زیادی به مجریان و اپراتورها بنماید. این جدول با ارائه اطلاعات لازم در مورد ویژگی ها و مشخصات جرثقیل، امکان تعیین وزن قابل حمل در شعاع کاری و یا با سرعت های مختلف را فراهم خواهد کرد.

هزینه اجاره جرثقیل 20 تن چقدر است؟

هزینه لازم برای اجاره جرثقیل 20 تن به عوامل متعددی وابسته است. یکی از مهم ترین این عوامل مدت زمانی است که قصد اجاره ماشین را داشته باشید. واضح است که برای بازه های زمانی طولانی تر باید هزینه های بیشتری را پرداخت کرد.

با این وجود توجه داشته باشید که هزینه اجاره روزانه به مدت یک ماه بیشتر از هزینه اجاره ماهانه خواهد بود. برای همین بهتر است ابتدا در مورد مدت زمانی که نیاز به اجاره جرثقیل 20 تن دارید برآورد دقیق تری داشته باشید.

در مواردی حتی می توان از این جرثقیل به صورت ساعتی استفاده کرد. برای همین اجاره ساعتی و یا پروژه محور نیز گزینه های دیگری هستند که در هر کاربری ممکن است اجاره خاص خود را داشته باشند. برای همین توصیه می شود در این مورد نیز مشاوره لازم را برای کاهش هزینه لازم برای اجاره جرثقیل 20 تن داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.