اخبار و مقالات, بلاگ

اجاره جرثقیل دکل بلند

اجاره جرثقیل دکل بلند

اجاره جرثقیل دکل بلند یکی از مواردی است که برای آن بسیار به مجموعه ی جرثقیل هابیل برای اجاره جرثقیل در تهران با ما تماس گرفته می شود. در این پست قصد داریم به معرفی جرثقیل دکل بلند بپردازیم و کمی از کاربرد های آن را برای شما شرح دهیم. همچنین در ادامه به مکانیسم کاری این جرثقیل خواهیم پرداخت.

معرفی جرثقیل دکل بلند

خود اسم این جرثقیل معرف آن است. این نوع جرثقیل به دلیل بوم و دکل بلندی که دارد در جهت باربرداری و جابجایی بارهای سنگین در صنعت ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد. از جمله جرثقیل های دیگری که در این دسته بندی قرار می گیرند عبارتند از جرثقیل های تلسکوپی و جرثقیل های بوم بلند.

این از جرثقیل ها با دارا بودن ویژگی های منحصر به فردی که دارند دارای کاربردهای خاص هستند. تولید و ساخت این نوع جرثقیل باعث پیشرفت در صنعت ساختمان سازی و دیگر صنایع گردید. برای فهم بهتر موضوع لازم است تا با جزئیات این جرثقیل بیشتر آشنا شوید پس همراه ما باشید.

مطالعه بیشتر: اجاره جرثقیل در تهران پارس

دکل جرثقیل

یکی از اجزای مهم در این نوع جرثقیل دکل آن است. دکل یکی از اجزای مهم در این نوع جرثقیل ها محسوب می شود. جنس تولیدی دکل از فولاد و آلیاژ های آن است. این جنس به این دلیل است که توانایی جابجایی بارهای سنگین را دارا باشد.

فولاد و آلیاژهای آن دارای استقامت بالایی هستند و علاوه بر این ویژگی هایی دارد که این فلز را نسبت به سایرین متمایز می کند. فولاد یکی از آلیاژ های آهن بوده که در آن کربن و سایر فلزات دیگری به مقدار بسیار کم برای افزایش استحکام ساخته شده است.

همانطور که گفته شد از جمله ویژگی های جرثقیل دکل بلند جابجایی بارهای بسیار سنگین است از این رو جنس مورد استفاده در این نوع از جرثقیل ها باید بسیار محکم باشد. بهترین ماده ای که می توان در جرثقیل دکل بلند استفاده کرد فولادهای آلیاژی است.

مطالعه بیشتر: اجاره جرثقیل ساعتی

کاربرد دکل جرثقیل دکل بلند

اگر بخواهیم از کاربرد جرثقیل دکل بلند برای شما بگوییم باید به صنایع کشتی سازی، کشتی رانی و… اشاره کرد. بنادر مناطقی فعال تجاری است که روزانه با تناژ بالا جنس در آن جابجا می شود. از این رو لازم است تا از جرثقیل دکل بلند استفاده شود تا بتواند این بارهای سنگین را بدون مشکل جابجا کند.

همانطور که در بالا نیز اشاره شد از کاربردهای دیگر آن می توان به صنعت ساختمان سازی اشاره کرد. در صنایع ساختمانی لازم است تا وسایل سنگینی جابجا گردند از این رو بهتر است تا از این نوع جرثقیل استفاده گردد.

از مکان های دیگری که از جرثقیل دکل بلند استفاده می شود صنایع قطار و واگن سازی است. جابجایی واگن ها نیز کاری بسیار دشوار خواهد بود بدون استفاده از این نوع جرثقیل.

نکته: از جرثقیل های دکل بلند برای جابجایی تجهیزات و اشیا سنگین استفاده می شود. پس نمی توان از آن برای جابجایی کارگران و نیروهای انسانی استفاده نمود.

مکانیسم بوم جرثقیل در جرثقیل دکل بلند

جرثقیل های بوم بلند خود دارای انواع مختلفی هستند و از این رو مکانیسم بوم در هر یک متفاوت است. جرثقیل های بوم بلند دارای دو دسته ی جرثقیل های بوم خشک و جرثقیل های تلسکوپی بوم بلند یا همان جرثقیل دکل بلند تقسیم بندی می شوند. هر یک از این ها خود دارای ویژگی های منحصر به فرد است که باعث می شود از نظر کاربردی متفاوت گردند.

بوم در این نوع جرثقیل از جنس فولاد ساخته می شود و هنگام استفاده از آن با استفاده از یک بازوی هیدرولیکی به حرکت در می آید.

جرثقیل های بوم خشک بیشتر در صنایع کشتی رانی مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع از جرثقیل ثابت بوده و انعطاف کمتری نسبت به سایرین دارد.

از جرثقیل های دکل بند بیشتر در صنایع ساختمان سازی استفاده می شود. این نوع از جرثقیل ها دارای انعطاف بیشتر بوده و نثبت به نوع خشک قابلیت حرکت و جابجایی در آن ها راحت تر است.

نکته ای که جالب است بدانید این است که به تعداد هر تلسکوپی که در این نوع از جرثقیل ها وجود دارد، کابل هایی برای برقراری ارتباط با یکدیگر و حفظ تعادل نیز کشیده شده است تا بتواند به راحتی اجسام و وسایل سنگین را جابجا کند. این نوع بیشتر برای کار در ارتفاعات مناسب است.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.